Abruzzo

Abruzzo

Region Abruzzo leží na východní straně Apeninského poloostrova a je omýváno Jadranem. Celková rozloha Abruzza je 10.800 km2 a žije zde zhruba 1,3 miliónu obyvatel. Abruzzo patří mezi nejhornatější regiony Itálie, ve vnitrozemí je asi 500 km2 různých přírodních parků a rezervací, kde mimo jiné žijí vlci a medvědi.
Abruzzo je oblast, kde se úžasně snoubí hory a moře. V létě je vyhledávanou oblastí pro koupání v nádherně průzračném moři, v zimě pro lyžování v horských oblastech, kde je často i více sněhu než v Alpách. V kraji Abruzzo je také několik přírodních rezervací a národních parků, kde se lidé snaží zachovat krásu přírody i pro budoucí generace.
Během toulek po Abruzzu objevíte krásná horská městečka a vesničky, kde se zastavil čas, s trochou fantazie se můžete vrátit do středověku, protože v horských oblastech budete mít příležitost vidět i středověké hrady. A jen tak pro zajímavost, právě v Abruzzo najdete horskou vesničku Pacentro, odkud pochází prarodiče slavné Madonny a Deana Martina.
Region Abruzzo má celkem 21 horských lyžařských areálů s 368 km sjezdovek. Nachází se v nejvyšších oblastech Apenin, ve výškách srovnatelných s alpskými resorty. Abruzzo je také populární pro běžkaře. V kraji Abruzzo najdeme také evropský nejjižnější ledovec Il Calderone.
Hory v Abruzzu jsou taktéž lákadlem pro horolezce, ať už nováčky, tak zkušené alpinisty, každý si zde najde to své. A co víc, Abruzzo se pyšní také 129 km písečného jaderského pobřeží, kde jsou také známá prázdninová letoviska, jako jsou Martinsicuro, Alba Adriatika nebo Silvi Marina - právě tady jsou jedny z nejlepších písečných pláží v celé Itálii, které každoročně získávají Modrou vlajku za čistotu moře.

Lokality