Emilia Romagna

Emilia Romagna

Region Emilia-Romagna má rozlohu 22 tisíc km2 a žijí zde přibližně 4 mil. obyvatel. Hodně rozvinuté je zemědělství (produkce sýrů, vín, atd.), ale též průmysl (výroba sportovních aut Ferarri, Maserati v Modeně). Hlavním městem je Bologna. Region se skládá z 9 provincií. Region turistům předkládá dva druhy vyžití. Ve vnitrozemí historická města a místa jako jsou Bologna, Ravenna, Ferrara, Modena, Parma, Piacenza a mnohá další. Všechna jmenovaná a nespočet dalších nabízí své antické, středověké, renesanční i barokní památky.
Druhou a mnohem využívanější nabídkou jsou přímořská letoviska na Jadranské riviéře. Mezi ta nejznámější patří Cattolica, Riccione, Lido Adriano, Lido delle Nazioni, Lido di Pomposa, Cervia, Cesenatico a množství dalších. Všechna jsou dnes spojena do jednoho přímořského pruhu letovisek spojených veřejnou dopravou.
Regionu se také říká „Břicho Itálie“. Proto kulinářský výlet právě sem není vůbec špatné rozhodnutí. Oblast poskytuje jak svá vína, tak své speciality: např. parmská šunka, parmezán…

Lokality