Veneto

Veneto

Region Veneto má rozlohu 18 400 km2 a žije zde přibližně 4,3 mil. obyvatel. Hlavní město jsou Benátky (Venezia). Rozvinuté je zemědělství (obilí a víno) a průmysl soustředěný především do Venezia - Mestre. Oblast však žije především z rozvinutého turistického ruchu.
Veneto láká turisty svým mořem, horami, krásnou krajinou, historickými místy a především Benátkami.
Přímořská letoviska jako jsou například Rosolina Mare, Porto S. Margherita, Isola Verde, Caorle, Lido di Jesolo nabízejí vše potřebné pro rodinnou, aktivní či relaxační dovolenou. Široké pláže a klidné čisté moře jsou pro dovolenou ideální.
Ve zdejších horách také leží jezero Lago di Garda, největší jezero Itálie, kolem kterého se nachází celá plejáda letovisek. Všechna tato krásná městečka na březích jezera lákají k návštěvě. K Venetu se řadí několik krásných historických měst. Jsou to především Padova, Verona a Vicenza. Antický amfiteátr lze vidět ve Veroně, středověké domy, paláce a chrámy potom ve všech těchto městech, Padova láká svým poutním chrámem sv. Antonína. Vicenza představuje zase ráj pro milovníky renesance. Všechna tato města jsou přímo po okraj naplněna památkami a monumenty.

Lokality