Rimini

Město Rimini patří mezi nejdůležitější italská letoviska, známé a navštěvované turisty z celé Evropy. Jako lázeňské město funguje již více jak sto let. Má své historické jádro, kde můžeme vidět památky i z doby Říše Římské, kostely a další pamětihodnosti.
15 kilometrů písečných pláží s pozvolným sestupem do moře je Rimini ideálním místem pro rodiny s dětmi a nejen pro ně. Na hlavních třídách podél moře je soustředěno množství malých obchůdků otevřených vyjma polední siesty po celý den až do pozdních nočních hodin.
Rimini se pyšní tím, že vynalezlo turismus, když zde roku 1843 otevřeli první mořské lázně a samo sebe nazývá „ hlavním městem prázdnin.“ K tomuto tvrzení je opravňuje nejen dlouhá historie, ale také bohaté zázemí, jež svým návštěvníkům nabízí kilometry upravených písčitých pláží, více než 1500 hotelů, nespočet residencí, obchodů, světoznámých diskoték a barů.
Pro milovníky rušného nočního života je během letního období (červenec, srpen) zajištěna přeprava v nočních hodinách tzv. Modrým vlakem a Modrou autobusovou linkou na úseku Ravenna a Cattolica již od pozdních odpoledních hodin až do svítání.
Pobřeží Rimini se dělí do několika frakcí: Torre Pedrera, Viserbella, Viserba (nachází se zde výstava Italia in Miniatura), Rivabella, San Giuliano Mare (tyto části se nachází severně od centra), samotné centrum je označováno jako Marina Centro a jižně od centra, směrem k Riccione následují frakce Marebello, Rivazzurra (nachází se zde zábavní park Fiabilandia) a Miramare.
Během let jednotlivé části Rimini splynuly a vytvořily jedno velké přímořské letovisko.
Část Marina Centro je jako stvořená pro milovníky zábavy, kteří chtějí být vždy v centru dění. Prakticky všechny pláže jsou zde placené, vybavené plážovým servisem. V blízkosti přístavu se nachází jedinečné delfinárium.
Miramare je jedno z klidnějších částí letoviska, kde ale nechybí zábava, restaurace, obchody a kavárny. Je zde více zeleně, volnější zástavba (převážně za železniční tratí) a místní obyvatelstvo, které vytváří v Miramare příjemnou italskou atmosféru. Rimini - Miramare má vlastní vlakovou stanici, dětský zábavný park Fiabilandia, Lunapark a trh.
Pláž je velmi dobře organizovaná s možností sportovního vyžití jako volejbal, basketbal, stolní tenis, bocce, minifotbal tenis, minigolf, půjčovny kol, windsurfing, vodní skútry, šlapací loďky, paragliding a jiné sportovní aktivity.
V Torre Pedrera vyrostlo velké množství moderních residencí a apartmánových komplexů. Patří mezi klidnější letoviska, kde lze trávit dovolenou plnou klidu. I zde je většina pláží placená a jen některé zdarma. Všechny pláže jsou písčité, dostatečně široké a moře se svažuje jen pozvolna.
Ve Viserbě se každé léto přímo na břehu moře konají soutěže vytváření soch z písku. Také se zde nalézá park miniatur Itálie (realistické modely velkých památek Itálie i Evropy). Samotné letovisko nabízí přehršel možností k nákupům, ale existuje zde i možnost vlakového a autobusového spojení do samotného Rimini městskou hromadnou dopravou.
V samotném Rimini je množství známých diskoték, ale také klidné uličky a klidná zákoutí k příjemnému odpočinku. Ke spokojenosti poslouží i velké množství restaurací a pizzerií. K ranní kávě Vás zvou bary, kde snídá též velká část Italů většinou ve stoje a kde ochutnáte to správné italské “caffe” (espresso) nebo capuccino.
Rimini je centrem zábavy pro všechny věkové kategorie.
Rimini se nachází ve velmi výhodné poloze, která umožňuje hvězdicovité výlety do okolí.
Nejnavštěvovanější jsou San Marino, San Leo, Urbino, Gubbio, krápníkové jeskyně ve Frasassi, Ravenna, Italia in miniatura, Venezia (Benátky).

Ubytovací kapacity