Emilia Romagna Lido di Volano

Lido di Volano

Toto letovisko patří mezi nejvíce tiché na Jadranské riviéře, leží v klidné části kraje na malém poloostrově, ze tří stran je omýváno mořem. Cesta k otevřenému moři vede z letoviska vysokým borovicovým hájem, přibližně 100 m širokým.

I zde jsou všechny pláže písčité, široké a moře se svažuje jen pozvolna. Skoro nenabízí noční život, proto je velmi vhodné především pro klidnou a tichou dovolenou. Nedaleko se navíc nachází delta řeky Pád zapsaná na seznam památek Unesco. Do této delty se podnikají výletní okružní plavby lodí. Je zde možnost dlouhých procházek po okolní krajině a objevování krás okolí řeky. Jen nepatrný kousek dělí Lido di Volano od původního města jménem Volano.

Volano představuje obec s jen asi 3000 obyvatel. Leží přibližně 15 km na jih od Trenta. Sousedí mimo jiné s těmito obcemi Calliano, Pomarolo, Nomi či Rovereto. Tam všude můžete směřovat své vycházky či výlety.

Díky jeho poloze lze podniknout výlety také do nedalekých Benátek, a ne úplně vzdálené Ravenny. Obě města mohou poskytnou náplň na jedno i vícedenní výlety.

Ubytovací kapacity