Marche San Benedetto del Tronto

San Benedetto del Tronto

SAN BENEDETTO DEL TRONTO je hlavním střediskem „Palmové riviéry“. Svůj název dostala díky všudypřítomným palmám – hlavně na pěší promenádě u pláže. Město bylo založeno v 9. stol. před Kristem. Charakteristické pro město jsou palmy (více než 8000), které mu dodávají tropický ráz. Proto je oblast okolo San Benedetto del Tronto nazývána 'Palmová riviéra'.
Pláž v San Benedettu je téměř 5 km dlouhá, písečná, max 50m široká. Podél pláže je nádherná, více jak 4 km dlouhá, promenáda lemovaná stovkami palem a různobarevných oleandrů. Součástí palmové proménády je cyklostezka, na které je možné provozovat jogging, footing nebo kolečkové brusle.
Ve středisku jsou antukové tenisové kurty, krytý i otevřený plavecký bazén, atletický a fotbalový stadión, stadión pro kolečkové brusle, hřiště na bocce, několik dětských hřišť, řada restaurací, kaváren a barů.
V San Benedettu naleznete i některé zajímavé památky, které stojí za zmínku. Město nejvíce charakterizuje věž Torre dei Gualtieri neboli Torrione. Dříve byla součástí městského opevnění, dnes dotváří krásné panorama San Benedetta. Nesmíme zapomenout ani na katedrálu svatého Benedikta, patrona města. Tomu je zasvěcena nejdůležitější slavnost Festa di San Benedetto martire.

Ubytovací kapacity