Marche Cupra Marittima

Cupra Marittima

CUPRA MARITTIMA je klidnější, ale zajímavé městečko severního okraje Palmové riviéry vzdálené od S. Benedetta del Tronto asi 10 km. Moderní část města se rozkládá hlavně podél pobřeží, starší a středověká část je od moře vzdálenější a na pahorku jí vévodí mohutná zřícenina hradu.
Nachází se zde klidné pláže s jemným bílým pískem, obklopeni piniemi a palmami. Na své si přijdou i milovníci všech možných letních sportů. Jedinou nevýhodou je železniční trať, která vede podél pobřeží, turisty však nijak významně neruší.
Cupra Marittima, jako jedno z mála míst v Marche, obsahuje vyváženou ukázku různých architektonických slohů, od románského přes baroko i modernu. Neměli byste zapomenout podívat se na zbytky hradu Sant'Andrea ze 13. století, kde se dnes nachází divadlo pod širým nebem. Zajímavá je také kolej San Basso, kde je uložen triptych Vittoria Crivelliho. Chcete-li vidět něco neobvyklého, navštivte muzeum Museo Malacologico Piceno, kde jsou vystaveny mušle, škeble a měkkýši z celého světa.
Pro zpestření pobytu doporučujeme návštěvu aquaparku Niagara, vzdáleného 5km, nebo vodního města Onda Blue a dále návštěvu zajímavých měst v okolí s bohatou historií např. Ascoli Piceno, Acquaviva Picena, Assisi atd.
Pro jedlíky bude zajímavý festival BarbeCupra, který se koná každé léto. Jedná se o barbecue party. V minulosti se dokonce organizátoři dostali do Guinessovy knihy rekordů za nejdelší barbecue na světě. Dámy zase bude určitě zajímat známá Cera di Cupra – kosmetické přípravky určené většinou proti vráskám a na čištění pleti.

Ubytovací kapacity